צוואה אצל עו"ד או אצל רשם הירושות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 16:40, 1 במאי 2013

  שלום, בתור בנאדם גרוש מה מומלץ יותר לעשות צוואה אצל עו"ד או אצל רשם הירושות ולמה? וגם למה זה מומלץ לגרוש? וכמה זה עולה בערך אצל עו"ד? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:18, 1 במאי 2013

  "עשיית צוואה" בפני רשם לענייני ירושה או בפני בית דין דתי פרושה רק ההליך הרשמי של אישור הצוואה. הרשם אינו פועל כעורך-דין: הוא אינו מדפיס צוואה, אינו מתקן או מוסיף ובעיקר - אינו נותן יעוץ משפטי. עשיית צוואה היא הליך דקדקני בו אמור עורך הדין לשאול שאלות, לברר פרטים, עובדות ורצונות ובהתאם להמליץ על נוסח מתאים של הצוואה.

  עשיית צוואה לכל אדם וגם גרוש חשובה במקרה שעשה בעבר צוואה לטובת אשתו לשעבר ובמקרה שיש ילדים.

  שכר טרחה נקבע על ידי כל עו"ד לעצמו. יש שכר מומלץ של לשכת עורכי הדין כמפורט בעמוד זה באתר זה. לעתים השכר עשוי להיות מושפע ממורכבות הצוואה. יש צוואות שהן גדולות ומפורטות כמו תכנית כלכלית שלמה. הכנתן מצריכ מאמץ מוגבר והשכר יהיה בהתאם. יש צוואות פשוטות יותר שעריכתן מצריכה מאמץ משפטי קטן יותר. כמו כן - אם עורך הדין גם נוטריון והצוואה היא נוטריונית, יש להוסיף לעלות את תעריף אישור הצוואה בפני נוטריון. אשמח לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.