• חיים

  נשלח ע"יחיים 01:12, 2 במאי 2013

  שלום רב. לפני שבועיים אבי נפטר והשאיר אחריו צוואה חתומה עי אשתו של דודי שמופיע בצוואה. הובא לידעתי שזוהיא צוואה לא תקנית שכן אשתו של דודי לא יכולה לשמש עדה. האם זה נכון? דבר שני . אם הצוואה מבוטלת ואנחנו שנים ילדים לאבא בלי בת זוג לאבא . האם הדודים יכולים לדרוש חלק בירושה במידה והצוואה מתבטלת או שלפי החוק והוא ברור רק הילדים זכאים לקבל את הרכוש והכסף. או שיש פירצה בחוק הזה שכן באיזשהו מצב הדודים כן יקבלו את הכסף. חשוב לציין שאבא בזמנו שילם לאחים כסף והם חתמו ויתור אצל עורך דין על כל הרכוש .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:10, 2 במאי 2013

  1. הצוואה אינה נפסלת, אבל לפי החוק בטלה כל הוראה בצוואה לפיה הדוד, שאשתו היתה עדה, יורש את המנוח. אבל בטלה רק הוראה מסויימת זאת.
  2. כאשר יש למנוח לפחות ילד אחד, או נכד אחד, האחים של המנוח אינם יורשים דבר לפי החוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.