הליך ירושה עפ"י דין - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי.כ

  נשלח ע"ייוסי.כ 10:08, 5 במאי 2013

  מר גדות שלום. אבקש לדעת בעיניין ירושה על פי דין. המנוח לא עשה צוואה ויש לו כספים בחשבון בנק אחד בארץ, הסכום בבנק לא ידוע. במידה ויש כספים בחשבון המנוח, כיצד מתבצע עפ"י החוק חלוקת הכספים ליורשים החוקיים?? אחרי כל העברת הניירת המתאימה לרשם הירושה, האם מתקבל צו ונמסר לכל אחד מהיורשים? האם כל יורש ניגש בנפרד לבנק מציג מסמכים מתאימים ומקבל את החלק המגיע לו? האם יכול נציג מהמשפחה למשוך את כל הסכום ולחלק? אם יש יורש בחו"ל ויגיע בעוד מס' שנים, האם החלק שלו בבנק יהיה שמור לו לכל הזמן? תודה רבה על כל מידע. שבוע טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:26, 5 במאי 2013

  חלקות הכספים תהיה לפי צו הירושה שיינתן. לפני עשיית צו ירושה יש לבדוק האם היורשים מתכוונים לחלק לפי הנוסחה שבחוק או באופן אחר. אם יש הסכמה לחלוקה אחרת, יש לעשות הסכם יורשים. צו ירושה חתום נשלח למי שהגיש את הבקשה. אולם כל יורש יכול לבקש העתק מצו הירושה תמורת תשלום סמלי של 5 ש"ח לכל עותק. בנקים נוהגים לדרוש התייצבות של כל היורשים יחד. לכן מומלץ שמי שבחו"ל ייתן יפוי כח. אם אין שיתוף פעולה, לבקש מנהל עזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.