רישום צו קיום צוואה כאשר לא ברור מהצוואה מי היורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 12:12, 8 במאי 2013

  שלום אני רוצה לרשום בטאבו אחרי שקיבלתי צו קיום צוואה. הטאבו סירב מכיוון שבצוואה לא ברור מי היורש אין את שם היורשת ואין את ת.ז. שלה. בצוואה מוזכרת היורשת אבל ללא שם, כמו כן מוזכר שאין צורך לפרט ולסדר סדר ירושות רק שלא לעשות כלום נגד רצונה של אשת המצווה. למעשה האישה נפטרה לפני נותן הצוואה, ויש צו ירושה שנותן הכל לאותה בת שמוזכרת גצוואה (ללא שם ופרטי זיהוי). מה עושים? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:45, 8 במאי 2013

  איני יכול לתת תשובה, אלא לאחר עיון במסמכים ובדיקה. בעקרון אין לקיים צוואה שכלל לא ברור מנוסחה מי היורש וגם אי אפשר לקבוע למה התכוון המנוח. במקרה דומה שהגיע לבית המשפט העליון לא קוימה הצוואה כלל וניתן צו ירושה לפי חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.