צוואתו של אבי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוטנברג שמואל

  נשלח ע"ירוטנברג שמואל 14:45, 8 במאי 2013

  שלום בצואתו של אבי הוריש לי במפורש את תכולת חשבונות הבנק שלו קצת לפני שנפטר הידרדר מצבו הרפואי ואישתו באישורינו הפכה לאפוטרופוס שלו אבי היה אדם אמיד בחייו ונפטר בחוסר כל כביכול אישתו השטלתה על הדירה בה גדלנו ועל כל רכושו היות ואישרנו לה בזמנו להיות אפוטרופוס לאבי רציתי לבדוק אם יש אפשרות לבדוק אם נצלה לרעה את הזכות שנתנו בידה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:53, 8 במאי 2013

  שאלתך היא מתחום האפוטרופסות. הבעיה אינה בירושה, אלא בניהול האפוטרופסות. יש לפנות לאפוטרופוס הכללי ולבקש מהם מידע במעמדך כבן וכיורש של המנוח. לפי המידע תדע האם להמשיך. אפוטרופוס חייב לנהל את רכושו של החסוי לטובת החסוי וחייב לתת דין וחשבון כספי מסודר. האפוטרופוס הכללי במשרד המשטים הוא שמפקח על כך. במקרים של צורך אפשר להגיש תביעות לבית משפט לענייני משפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.