ירושת אזרח זר המחזיק נדל"ן בארץ - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מקס

  נשלח ע"ימקס 16:33, 8 במאי 2013

  משפחתי עלתה לארץ לפני עשרות שנים, אך הוריי נותרו אזרחים זרים, והפכו תושבי קבע (ללא אזרחות ישראלית) בארץ. הוריי רכשו דירה בארץ. אבי נפטר לפני מספר שנים, ועד כה לא טרחנו לעסוק בקבלת צו ירושה, מכיוון שכל נכסיו (למעט דירת המגורים) היו נזילים ועברו לרשות אימי ללא מגבלה. האם הגשת בקשה לצו ירושה בארץ תיתקל בבעיה מכיוון שאבי המנוח הינו אזרח זר ולא אזרח ישראלי? הנכס היחידי הרלוונטי לירושה הוא דירה בארץ. האם צריך לערב כאן תהליך ירושה במדינת אזרחותו של אבי המנוח (אין לו שום נכס באותה מדינה)?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:18, 9 במאי 2013

  לפי תאורך הוריך היו תושבי הארץ שמרכז חייהם ודירתם בישראל. לפיכך יחול עליהם חוק הירושה הישראלי כמו על כל אדם אחר. יש לרשם לענייני ירושה ולבית המשפט לענייני משפחה סמכות לדון בירושת הוריך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.