open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 10 במאי 2013

            סעיף 16 לחוק הירושה

            בס"ד
            שלום , חודש טוב ושבת שלום ,
            תהיתי .... אבי מבוגר , הוא גרוש וחי בגפו לבדי אין ילדים ביולוגים , גרושתו אימצה ילד בברזיל לפני 30 שנה והם יחד גידלו את הילד ואימצו אותו .
            אני שואלת , מי יורש את אבי ? אני והילד המאומץ 50 50 ? אני יודעת שהיה תיקון בסעיף הנ"ל
            תודה רבה מאד למי שיתאפשר לו לעזור

            10 במאי 2013
          • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 10 במאי 2013

            ירושה ואימוץ

            אכן סעיף 16 לחוק הירושה משווה מעמדו של המומץ למעמדו של ילד ביולוגי ככל שזה נוגע לירושה. השאלה שיש לבחון היא - האם אביך אמץ את הילד כדין - לפי דיני מדינת ישראל. אם כן - התשובה למעלה. אם אביך לא אימץ כדין, אלא רק גרושתו, הרי שלמרות יחסי הקרבה, המאומץ לא יירש.

            10 במאי 2013
            • 10 במאי 2013

              ירושה ואימוץ

              בס"ד
              תודה רבה מאד לך עו"ד גדות , עזרת לי להתקדם לתשובה , אשאל את אבא האם אימץ גם הוא , ואדע ....
              בהצלחה רבה לך , עוזר חינם , חודש טוב, שבת שלום וחג שמח , אוסנת והמשפחה

              10 במאי 2013
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form