סעיף 16 לחוק הירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אוסנת

  נשלח ע"יאוסנת 10:41, 10 במאי 2013

  בס"ד שלום , חודש טוב ושבת שלום , תהיתי .... אבי מבוגר , הוא גרוש וחי בגפו לבדי אין ילדים ביולוגים , גרושתו אימצה ילד בברזיל לפני 30 שנה והם יחד גידלו את הילד ואימצו אותו . אני שואלת , מי יורש את אבי ? אני והילד המאומץ 50 50 ? אני יודעת שהיה תיקון בסעיף הנ"ל תודה רבה מאד למי שיתאפשר לו לעזור

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:40, 10 במאי 2013

  אכן סעיף 16 לחוק הירושה משווה מעמדו של המומץ למעמדו של ילד ביולוגי ככל שזה נוגע לירושה. השאלה שיש לבחון היא - האם אביך אמץ את הילד כדין - לפי דיני מדינת ישראל. אם כן - התשובה למעלה. אם אביך לא אימץ כדין, אלא רק גרושתו, הרי שלמרות יחסי הקרבה, המאומץ לא יירש.

  תגובה
 • 12:10, 10 במאי 2013

  בס"ד
  תודה רבה מאד לך עו"ד גדות , עזרת לי להתקדם לתשובה , אשאל את אבא האם אימץ גם הוא , ואדע ....
  בהצלחה רבה לך , עוזר חינם , חודש טוב, שבת שלום וחג שמח , אוסנת והמשפחה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.