צוואה וגרושין - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שולה

  נשלח ע"ישולה 07:57, 16 במאי 2013

  בני נשוי מזה 17 שנים. להערכתי נישואין אלו לא יאריכו ימים. בצוואתי כתבתי שאני מורישה את רכושי לשני ילדי ואף ציינתי את שמותיהם. האם זה מספיק כדי שאישתו לא תוכל לחלוק איתו את הרכוש (במידה ולא יחפוץ בכך בעתיד)?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדו, עו"ד,מנהל הפורום

  15:09, 19 במאי 2013

  כלתך אינה יורשת אותך לפי חוק הירושה. כלתך יכולה לרשת רק את בנך ובלבד שהיו נשואים בשעת הפטירה. לפי חוק יחסי ממון, רכוש שמקורו בירושה איננו נכלל ברכוש שאחד מבני זוג יכול לטעון לזכויות בו - כל עוד בנך לא שתף מרצונו את אשתו במה שקבל בירושה. לפיכך צוואה מפורשת תספיק. להסיר ספק את יכולה להוסיף הוראה מפורשת בענין הדרת כלתך מהירושה בכלל או בתנאים מסויימים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.