צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מזי

  נשלח ע"ימזי 20:48, 21 במאי 2013

  אנו 6 אחים שאין מחלוקת על הירושה האם אפשר שרק אחד מהאחים יגיש את הבקשה להוצאת צו הירושה בשם כולם מבלי שיופיעו פיזית . והכן ניתן להוציא צו ירושה המהירות האפשרית ובעלות הכי זולה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:31, 22 במאי 2013

  אצל הרשם לענייני ירושה מספיק שיורש אחד מבקש צו ירושה. אין צורך בהתייצבות ואין צורך בהסכמה של היורשים האחרים. מספיק לשלוח להם הודעות לפי חוק. עלות אגרות דומה אצל הרשם או בבית דין דתי. משך זמן הטיפול תלוי בעומס העבודה בגוף הרשמי אליו פונים. אם השיקול המכריע הוא אי הטרדת היורשים האחרים, מומלץ לפנות לרשם לעניני ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.