תנאי בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ג'וש

  נשלח ע"יג'וש 13:29, 27 במאי 2013

  בצוואה נרשם תנאי שבכסף של הנפטר צריך לעשות קודם משהו. וממה שיוותר נתחלק 3 אחיינים. יש קושי לבצע את אותו תנאי. ואם כן זה תהליךמשפטי של המון שנים וכסף. האם אנחנו יכולים לבקש מבית משפט לקבל את כספנו בלי או לפני אותו תנאי? האם ייתכן שלפי החוק אם אי אפשר לקיים את התנאי שלא תלוי בנו- מי שיירש את כל הכסף זה דוקא היורשים החוקיים ש הנפטר ולא אנחנו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:30, 27 במאי 2013

  איני יכול לענות לך תשובה מסויימת, משום שלשם כך יש לבחון הצוואה ולברר העובדות שסנוגעות לענין. אבל התשובות העקרוניות הן כאלו: כל מצווה יכול לצוות לטובת מישהו בכפוף לתנאי. תנאי יכול להיות קשה או תובעני מאוד ועדין ייאכף על ידי בית המשפט. לבית משפט סמכות לשחרר יורש מעולו של תנאי בנסיבות מאוד מיוחדות ובמקרים מאוד מיוחדים. אם יורש אינו מקיים תנאי, או אם יורש מודיע שאינו מעונין או יכול לקיים תנאי, אכן - היורשים לפי חוק הם אלה שיירשו לפי אותו סעיף מסויים בצוואה (אבל רק מה שנקבע באותו סעיף). פנה לייעוץ עם המסמכים וכל העובדות הכרוכות בענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.