ירושה לחייב ללא פשיטת רגל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 23:36, 27 במאי 2013

  שלום רב, בן זוגי יורש מסבתו חלק יחסי של הדירה שהיתה בבעלותה וסכום כסף קטן שהיה בחשבון הבנק שלה. הוא חייב כספים של מזונות ביטוח לאומי ולבנקים למעלה מ12 שנה ללא פשיטת רגל. האם ברגע שיחתום על הצוואה יעקלו לו את המגיע לו או שאולי עדיף לו להעביר את המגיע לו לצד ג'? אציין כי שם משפחתו שונה משם משפחתה של סבתו. ופירסום בעיתון על הצוואה לא יביא אליו נושים . אשמח ליעוץ מהיר בנושא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:45, 28 במאי 2013

  כל עוד לא ניתן צו קיום לצוואה, אין זה רכוש שלו. כל עוד לא חולק העזבון, לא יוכלו לגבות ממנו. מעת שיחולק העזבון הרי זה רכוש שלו לכל דבר וענין.
  "העברה" לצד ג' היא ככל העברת רכוש משום שבמסגרת של הליכי ירושה אי אפשר "להעביר" זכויות, אלא רק להסתלק מהזכות לרשת. הסתלקות היא רק לטובת קרובים ישירים של המוריש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.