הבטחה לירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 04:39, 10 ביוני 2013

  שלום, אני, בעלי ובתי מתגוררים כבר שנתיים בדירה שבבעלות סבתא שלי. היא כל הזמן מבטיחה לי שהדירה שייכת לי וכי תועבר אלי בצוואה שלה. גם לפני הנישואים הבטיחה לי ולבעלי שהדירה תהיה שלי. לי אין שום מסמך שמעיד על כך חוץ מהבטחתה בע"פ. לאחרונה גיליתי כי לדודה שלי יש מסמך שאומר כי אם יקרה לסבתא שלי משהוא, היא מקבלת בעלות על כל רכושה (הסכם שנעשה בתקופה שסבתא שלי הייתה לקראת ניתוח). האם במקרה כזה יש לי זכויות על הדירה? האם דודה שלי תוכל להוציא אותי מהדירה באחד הימים ולטעון ששיכת לה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונ גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:00, 10 ביוני 2013

  כל הבטחה או התחיבות שמישהו יקבל משהו כתוצאה מפטירתו של המבטיח היא הבטחה בטלה וחסרת תוקף. הדרך היחידה להעביר רכוש כתוצאה מפטירה היא עשיית צוואה. אם סבתך באמת מעונינת להשאיר לך (אחרי פטירתה ובעקבות פטירתה) את הדירה או את זכות המגורים בדירה, עליה לעשות צוואה. לחילופין יכולה סבתך להעניק לך בכתב !!! כעת ובמתנה גמורה את הדירה או את זכות המגורים הבלעדית בדירה לכל חייך. מומלץ שפנה סבתך לייעוץ משפטי כבר כעת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.