שאלות לגבי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 08:59, 11 ביוני 2013

  אני נשואה, ברצוני להוריש את כל הפיצויים שלי מהעבודה לבתי ולא לבעלי. הבנתי שגם הפיצויים של העבודה שייכים חוקית לבעלי. 1. מה יקרה באם בכל זאת אכתוב צוואה ואוריש לבתי בלבד? אשמח לדעת איך אפשר לעקוף זאת . 2. כמו כן ברצוני לשאול , באם אני מצווה את הכספים לבתי ומצווה שהיא תשקיע הכספים בהשקעה סולידית או ת. חסכון, ולא תעשה בכספים שימוש (כמו קניית דירה וכו') 15 שנים, הרי שלאחר פטירתי לא תהייה לי שליטה על הוראתי זאת, מה ניתן לעשון במקרה זה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:20, 11 ביוני 2013

  לגבי פיצויים - פיצויים שנצברו במהלך תקופת נישואין עשויים להחשב כרכוש משותף של שני בני הזוג. כספי הפיצויים אינם של בעלך, אלא הוא יהיה זכאי לקבל מחצית משווי סכומם לאחר פטירתך (אם תמותי לפניו). אבל יש חשיבות לסוג הפיצויים: האם זה כסף על שמך, או פנסיה תקציבית וכדומה.
  אחת הדרכים לוודא קיום תנאי בצוואה היא מינוי צד נוסף שיפקח על מילוי התנאי. הבעיה היא מי יהיה המפקח ומה היא עלות הפיקוח. לכך יש פתרונות שונים. נא פני לייעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.