העברה בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עפרה

  נשלח ע"יעפרה 20:14, 15 ביוני 2013

  אבי ז"ל רכש בעבר דירה עם אחותי,הוריש לנו את מחצית הדירה ואפשר לה להיות בזכות ראשונית על קניה של כל הבית. אימי שתבדל לחיים ארוכים. אחותי בקשה שכל האחים ארבעה נחתום לה על העברה בטאבו על מחצית מהבית על שמה ושם בעלה. האם חתימתנו על הסכם זה יכולה להשפיע על זכויות נוספות שלנו בירושה כגון מכירת הבית ללא הסכמתנו או אי אלו זכויות אחרות שאנו לא מודעים להם?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:22, 17 ביוני 2013

  אם הסתלקתם מהירושה לטובת האחות, או אם לאחר צו ירושה העברתם לה ללא כל תנאי את זכויותיכם בדירה, הרי שאין לכם זכויות בדירה. כדי לשמר זכויות כלשהן, צריך לכלול במסמך ההעברה התניות והגבלות מתאימות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.