צוואת חיים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 10:46, 18 ביוני 2013

  אני מעונין להשאיר צוואת חיים שאומרת שאני לא רוצה שיחברו אותי למכשירים שיחזיקו אותי בחיים גם ללא הכרה. איפה ניתן לעשות זאת רשמית. בתודה ניר

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:17, 20 ביוני 2013

  הנושא עליו אתה שואל כלל איננו מדיני ירושה. אמנם הדבר מכונה "צוואה לחיים" אבל משמעותו למעשה הנחיות רפואיות מקדימות למצב של הדרדרות גופנית חמורה. לפיכך החוק החל בענין איננו חוק הירושה, אלא חוק החולה הנוטה למות התשס"ו-2005.
  מי שמטפל בכך לפי חוק הם רופאים ואחיות. פנה לאתר של משרד הבריאות ושל עמותות שונות העוסקים בענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.