לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יערה

שינוי צוואה לטובת אישה חדשה

לפני כ7 שנים הורי התגרשו בגיל מאוחר (לאחר כ30 שנות נישואים). לפני כ6 שנים אבי הכיר עובדת זרה הצעירה ממנו בכ20 שנה. הם התאהבו ונישאו ע"מ שתוכל להמשיך לשהות בישראל. לפני זמן מה אבי פנה אלי ויידע אותי כי ברצונו לשנות את צוואתו כך שאשתו החדשה תקבל לאחר מותו סכום כסף חודשי (קצבה חודשית) עד יום מותה (בניגוד לצוואה קודמת בה הוריש לה סכום קבוע ונאה). הקצבה החודשית המיועדת היא כמשכורת ממוצעת במשק לערך. כיום אשתו של אבי עובדת אך שולחת את כספה לבני משפחתה בחו"ל. אבי מממן את מחייתה והיא מתגוררת בדירתו המרווחת. כמו כן אבי מעוניין להוסיף בצוואתו סעיף כי אשתו החדשה תוכל להמשיך להתגורר בדירתו עד יום מותה או שלאחר מותו נרכוש עבורה דירה קטנה יותר בה תמשיך להתגורר עד יום מותה. מיותר לציין שאחי ואני לא מאושרים מהתפנית בעלילה (עד היום לא הבענו התנגדות לקשר וקיבלנו אותה אל המשפחה). אנו חוששים כי נאלץ למכור את כל נכסיו של אבי ע"מ לממן את אותה קצבה חודשית (מאחר והיא צעירה מאוד), בנוסף גם לא בטוח כי צפוייה לנו הכנסה כלשהו מדירתו (בהמשך למה שכתבתי קודם). כמו כן אני חוששת כי מערך השיקולים של אבי יתערער והוא עלול להמשיך לשנות את צוואתו לטובתה ללא ידיעתינו, במידה ונתנגד. כיום אני ואבי ביחסים פתוחים,כנים ומצויינים. אשמח ואודה לעצתך.

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

אין לי בשורות טובות עבורך יערה. כל עוד אביך צלול בדעתו ושולט בענייניו, יכול הוא לעשות ברכושו כרצונו. אם תוכלי להוכיח, כי בעת עשיית צוואה זאת הפעילה עליו אותה אשה "השפעה בלתי הוגנת" ייתכן וצוואתו תפסל, אך אין זה ענין פשוט. סביר וטבעי שאביך ירצה לתת לאשה הצעירה שמספקת לו מה שאת ואחיך אינכם יכולים לספק לו. עצה טובה תהיה לדבר אתו, להציג בפניו את העבודות הכלכליות ולבקש ממנ לשקול מחדש. כמו כן השתדלי לאסוף מידע על מצבו הרפואי וכן בררי אתו עד כמה הוא מודאג מכך שהגברת החדשה תעזוב אותו.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות