צו ירושה שלא מומש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 17:36, 20 ביוני 2013

  שלום,לפני שנה מצאתי צו ירושה,בו לי 1\16 ולאימי 15\16 מדובר במשק חקלאי.אחיי הסתירו ממני,את קיומו,ללא קשר ,על פי בקשת אימי עבדתי במשק משחרורי מהצבא,עד היום סך 24 שנים כמעט ללא תמורה.אחיי השתלטו על המשק וההכנסות .כיום אימי חסויה.והאחים מינו אחד מהם לבקש בן ממשיך.למרות שידעו שאמא הועידה לי את המשק.האם אוכל לתבוע את חלקי? הצו בן 30 שנים,רטרואקטיבית לאחור?ובכך לסכל את מזימתם,ולממש את רצונה של אימי?תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:50, 20 ביוני 2013

  ירושה במשק איננה ירושה רגילה. לפי חוק לא ניתן לפצל נחלה במסגרת ירושה, אלא אחד היורשים נקבע כבן ממשיך והאחרים זכאים לקבל מן הבן הממשיך רק את שווי חלקיהם בירושה.
  מומלץ שתפנה ליעוץ מיוחד ונפרד בענין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.