אב שכתב הסכם שכ"ט לעו"ד ויפויי כוח, ונפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אהרן

  נשלח ע"יאהרן 20:45, 20 ביוני 2013

  רציתי לשאול לגבי אב שנפטר ובנו ירש אותו לא עוררין. בחייו כתב האב יפויי כח והסכם שכ"ט לעו"ד על בסיס אחוזים עתידי, בעניין מסויים. עם פטירת האב לא היה כבר יותר צורך בעבודת העו"ד, והעניין בטל. העו"ד מאיים כעת על הבן היורש שמגיע לו שכ"ט למרות שלא נעשה דבר, ולמרות שכל עניין שכ"ט התבסס מלכתחילה על סמך אחוזים שיקבל אותו עו"ד על סמך סידור העניין. האם לבן יש לחשוש מאיומי העו"ד? האם הבן יכול להודיע לעו"ד על סמך היותו יורש יחיד על ביטול הסכם שכ"ט של האב וכן היפויי כוח? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:47, 21 ביוני 2013

  1. יפוי כח שלא נרשם עליו שהוא "בלתי חוזר" פוקע במותו של השולח, נותן יפוי הכח. זכאי היורש להודיע על ביטול ההרשאה ועל הפסקת ההעסקה.
  2. משנפטר המת, חובותיו כלפי אותו עו"ד עוברים ליורש היחיד. היורש רשאי שלא להמשיך בהעסקת עורך הדין. לגבי שכרו של עורך הדין - זאת שאלה מורכבת שתלויה בנוסחו של הסכם שכר הטרחה והאם עורך הדין פעל בקשר עם ביצוע הענין. פעולה יכולה להיות גם פנים משרדית: איתור מידע, לימוד נושא, עבודת הכנה מנהלית וכדומה, שנעשתה לפני שעורך הדין שמע על מותו של הלקוח.

  תגובה
 • 16:03, 21 ביוני 2013

  אני מאוד מודה לך.

  מה במקרה שהיפוי כח הוא בלתי חוזר?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.