מימוש עזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נ.

  נשלח ע"ינ. 15:38, 24 ביוני 2013

  שלום וברכה, האם ישנו סעיף בחוק המחייב את אותו אחד מהיורשים שנצטווה לממש את הוראות הצוואה בתקופת זמן מירבית עד למימוש בפועל של פירטי העיזבון ?( כבר לפני שנה יש צו קיום) במילים אחרות: עד כמה יכול היורש הנ"ל להתנהל חוקית בעצלתיים ולפזר לשאר היורשים "שהוא מטפל בעניינים" ושהוא מנסה " ועוד כהנה וכהנה. והאם ישנו איזה סנקציה / "ניעור משפטי" שיכניס אותו לתלם או שרק רצונו הטוב יכריע את הכף ? בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:37, 24 ביוני 2013

  יש לבחון את לשון הצוואה המדוייקת. באופן כללי - אם יש הגבלת זמן מפורשת בצוואה, היא מחייבת. לכל יורש שנפגע מאותה משיכת זמן יש עילת תביעה לבית משפט נגד היורש שמושך זמן ומעכב את הביצוע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.