• דוד

  נשלח ע"ידוד 13:08, 6 ביולי 2013

  האם ניתן לקבוע צוואה שבה הנכסים יועברו לקטין רק החל מגיל מסויים (לאחר גיל 18) ושעד אז לא ינוהלו על ידי ההורה השני החי בנפרד ? האם עו"ד יכול לנהל הנכסים כנאמן למשך תקופה ארוכה (שנים רבות) ? מהו שכ"ט השנתי הנהוג לניהול נאמנות זו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  שם: רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:40, 7 ביולי 2013

  אכן - מה שמתואר בשאלה הוא הורשה בתנאים. אפשר לקבוע תנאים סבירים ללא הגבלה. הנאמן שימונה בצוואה יכול להיות עו"ד אך אין חובה שיהיה זה עו"ד. משך הנאמנות יהיה כפי שרשום בצוואה. מובן שמומלץ לברר עם מי שיהיה רשום בצוואה כנאמן, האם יסכים לכך וכן מה שכר יבקש. בהעדר קביעה של שכר, השכר ייקבע על ידי בית המשפט (אם הנאמן יבקש שכר)

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.