יורש כמנהל עזבון רודני ! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ו.

  נשלח ע"יו. 17:28, 12 ביולי 2013

  היי, יורש שמנהל את עיזבון המצווים ז"ל ( ללא מינוי משפטי אלא בהסכמה בע"פ בגין בכורתו) אך אינו משתף את אחיו היורשים בדבר . הם משקשקים מפחד ממנו , פשוטו כמשמעו. לא רוצים להתעמת איתו ולא לקלקל יחסי משפחה. הוא תקיף , עקשן ומתנשא. שמנסים לדלות מעט פרטים על התקדמות העניינים הם זוכים ליחס קר ומתנשא. כולם תקועים בתוכניות האישיות שלהם, והוא בשלו. האם בני הזוג של היורשים ביחד או לחוד יכולים לפעול חוקית כנגד הרודן הזה ? מה הדרכים המוצעות? בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:20, 14 ביולי 2013

  אם העזבון כולל רכוש של ממש, יתכבד כל יורש וידרוש מייד את חלקו ובחלקו יעשה כרצונו. אם אין הענות מיידית, יש לפנות לבית משפט לענייני משפחה. יש לשים לב - הזכויות הן של יורשים ולא של בני זוגם. לבן- זוג אין מעמד, אלא אם היורש נתן לבן הזוג יפוי כח נוטריוני לפעול בשמו ובמקומו בנכסי הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.