אנשי אמונה אבדו! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • י.ד

נשלח ע"יי.ד 19:32, 12 ביולי 2013

שלום מר גדות. ברשותי צוואה כתובה שהגשתי לפני מס' חודשים לעו"ד לאחר פטירת המוריש, כל הליך העברת הפרטים לרשם הירושות הסתיים, התקבלה תשובה מבא כח היועץ המשפטי- כי אין עיניין , זאת ועוד רשם הירושות ציין שאכן הצוואה כשרה, אך נתנו מס' ארכות למתנגדים ואכן ביום האחרון הוגשה התנגדות בטענות הרגילות של השפעה בלתי הוגנת, חשד לזיוף צוואה ועוד המון שקרים וסילופי דברים. העו"ד שלי מסר לי כי כל העיניין מועבר לבימ"ש לעינייני משפחה ויקח זמן עד לדיונים. אני האדם היחיד מכל המשפחה שהיה בקשר מיוחד ורציף עם המנוח בכל חייו ואף טפלתי בו בשנותיו האחרונות ואף אחד מבני המשפחה לא מצא לנכון להתעניין בשלומו ולסייע לנו. מכתב הצוואה נמסר לי מהמנוח בהפתעה גמורה מס' שנים לפני פטירתו, ממש עם תחילת מחלתו בעת שהיה מתפקד רגיל וצלול בדעתו. האם עלי להכין מכתב תשובה למכתב ההתנגדות? יש לי הרבה עדים שמכירים אותי טוב והכירו את המנוח ומעוניינים להעיד על טיב הכרותם איתנו. האם רצוי להביא הצהרות כתובות מכל עד ועד, או שמזמנים אותם לבימ"ש? מה הדרך הטובה בבימ"ש לנטרול התנגדותם של רודפי הבצע? תודה רבה על כל יעוץ והכוונה.

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

11:31, 14 ביולי 2013

אתה מבקש יעוץ בניהול תיק תביעה. איני יכול לתת לך יעוץ כזה משום שלשם כך יש צורך להיות מעורב בכל פרטי התיק. כל שהזכרת לגבי הכנת עדויות מראש הוא חשוב ומועיל. אלא שעדויות מסויימות עשויות להיווכח כמיותרות. הכנת כתב תשובה לכתב הגנה היא ענין של ניהול התביעה ולכן איני יכול לענות עליו. יש לזכור שמהרגע שהתיק הופך לתיק בית משפט יש "נטל-הוכחה" על כל צד. אתה צריך להוכיח שהצוואה כשרה ונעשתה כראוי. לשם כך יש להתייחס לסוג הצוואה. הצד האחר צריך לשכנע את בית המשפט ברמהגבוהה של ודאות, שאכן היתה השפעה בלתי הוגנת או זיוף וכדומה; שים לב: אי אפשר לטעון שהצוואה מזוייפת וגם לטעון שנעשתה תחת השפעה בלתי הוגנת. צוואה מזויפת פרושה שאין מסמך. צוואה תחת השפעה פרושה שיש מסמך כשר אך נסיבות עריכתו פגומות. מבחינה משפטית אלו טענות סותרות.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.