• 16 ביולי 2013

צוואה

שלום רב
    דודי בן 89 ערירי (אלמן וללא ילדים)וחולה מי שדואג לגופו ו ולרכושו ו כיום זה אפוטרופוס של חסויים שמונה ע"י בית משפט בערך לפני 4 שנים.
    נודה לי שלפני בערך כ-5,6 שנים הוא ערך צוואה לטובת אשה שבנעוריה היתה סמוכה על שולחנו.
    נמסר לנו שהנ"ל הביאה רופא ועו"ד והאחרונה ערכה צוואה לטובת האשה(נקרא לה אורלי).
    היא ניצלה שאנו 4 אחיניו שהם שאר משפחתו לא גרים קרוב וכפתה עליו את הצוואה
    אני מניח שהרופא אישר שהוא צלול וכך נרשמה הצוואה.
    הוא כרגע במצב לא סימפטי,מבולבל, מדמיין ולא תמיד מדבר לעיניין
    מה אנו יכולים לעשות כנגד מימוש הצוואה בבו הזמן?
    תודה

16 ביולי 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 23 באוגוסט 2015

תקיפת צוואה של חסוי

חוק הירושה מכיר בתקיפת צוואה והתנגדות לה רק לאחר מות המצווה-המוריש.

לפי מה שכתוב בשאלתך יש לך מידע המתבסס על שמועות בלבד. קשה מאוד להתנגד לצוואה כאשר כל המידע מבוסס על שמועות בלבד. כיוון שהדוד חסוי, הדוד אינו יכול לשנות את צוואתו, ללא חוות דעת של פסיכיאטר שהוא מבין בטיבה של צוואה.

נראה שראוי שתתחילו לאסוף ראיות אמיתיות לטענות שהעלית.

23 באוגוסט 2015
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 17 ביולי 2013

תקיפת צוואה

העובדה שתוכן צוואה אינו מוצא חן בעיניך או העובדה שהמוריש מצווה את רכושו לאדם שאיננו קרוב משפחה בדרגה ראשונה אינן מספיקות כדי להתערב בתוכן צוואה. אם אינך יכול להוכיח השפעה בלתי הוגנת או חוסר צלילות דעת בשעת עריכת הצוואה, אין לך עילת תקיפה.

17 ביולי 2013
    • 17 ביולי 2013

תקיפת צוואה

1.תודה על תשובתך המהירה
      2.נמסר לי שיש אפשרות (לאחר פטירת האדם) תוך 30 יום לערער על תקינות הצוואה,ישנם עדים במקום מגוריו של דודי שמכירים את אופיה של האשה ואפילו מוכנים להעיד על זה שלמשל אינה מגיעה לבקר.
      האם על סמך נתונים דומים נ כאלה ניתן לפעול?

17 ביולי 2013
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 17 ביולי 2013

התנגדות לצוואה

אין "ערעור" על צוואה. יש "התנגדות" לצוואה. המועד להגשת ההתנגדות נקבע בתקנות הירושה והוא 15 יום מיום שפורסמה ההודעה על בקשת צו לקיום הצוואה. בקשת צו קיום אי אפשר להגיש אלא רק לאחר שמת המוריש. אם בצוואה אין תנאי לירושה שהגברת צריכה לבקרו או לטפל בו בעצמה, אין משמעות לתדירות ביקוריה אצלו

17 ביולי 2013
        • 18 ביולי 2013

התנגדות לצוואה

תודה על תשובותיך המהירות והברורות
          שבת שלום!

18 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?