• פנטומס

  נשלח ע"יפנטומס 16:37, 16 ביולי 2013

  שלום רב דודי בן 89 ערירי (אלמן וללא ילדים)וחולה מי שדואג לגופו ו ולרכושו ו כיום זה אפוטרופוס של חסויים שמונה ע"י בית משפט בערך לפני 4 שנים. נודה לי שלפני בערך כ-5,6 שנים הוא ערך צוואה לטובת אשה שבנעוריה היתה סמוכה על שולחנו. נמסר לנו שהנ"ל הביאה רופא ועו"ד והאחרונה ערכה צוואה לטובת האשה(נקרא לה אורלי). היא ניצלה שאנו 4 אחיניו שהם שאר משפחתו לא גרים קרוב וכפתה עליו את הצוואה אני מניח שהרופא אישר שהוא צלול וכך נרשמה הצוואה. הוא כרגע במצב לא סימפטי,מבולבל, מדמיין ולא תמיד מדבר לעיניין מה אנו יכולים לעשות כנגד מימוש הצוואה בבו הזמן? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:19, 17 ביולי 2013

  העובדה שתוכן צוואה אינו מוצא חן בעיניך או העובדה שהמוריש מצווה את רכושו לאדם שאיננו קרוב משפחה בדרגה ראשונה אינן מספיקות כדי להתערב בתוכן צוואה. אם אינך יכול להוכיח השפעה בלתי הוגנת או חוסר צלילות דעת בשעת עריכת הצוואה, אין לך עילת תקיפה.

  תגובה
 • 17:24, 17 ביולי 2013

  1.תודה על תשובתך המהירה
  2.נמסר לי שיש אפשרות (לאחר פטירת האדם) תוך 30 יום לערער על תקינות הצוואה,ישנם עדים במקום מגוריו של דודי שמכירים את אופיה של האשה ואפילו מוכנים להעיד על זה שלמשל אינה מגיעה לבקר.
  האם על סמך נתונים דומים נ כאלה ניתן לפעול?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:39, 17 ביולי 2013

  אין "ערעור" על צוואה. יש "התנגדות" לצוואה. המועד להגשת ההתנגדות נקבע בתקנות הירושה והוא 15 יום מיום שפורסמה ההודעה על בקשת צו לקיום הצוואה. בקשת צו קיום אי אפשר להגיש אלא רק לאחר שמת המוריש. אם בצוואה אין תנאי לירושה שהגברת צריכה לבקרו או לטפל בו בעצמה, אין משמעות לתדירות ביקוריה אצלו

  תגובה
 • 17:21, 18 ביולי 2013

  תודה על תשובותיך המהירות והברורות
  שבת שלום!

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:55, 23 באוגוסט 2015

  חוק הירושה מכיר בתקיפת צוואה והתנגדות לה רק לאחר מות המצווה-המוריש.

  לפי מה שכתוב בשאלתך יש לך מידע המתבסס על שמועות בלבד. קשה מאוד להתנגד לצוואה כאשר כל המידע מבוסס על שמועות בלבד. כיוון שהדוד חסוי, הדוד אינו יכול לשנות את צוואתו, ללא חוות דעת של פסיכיאטר שהוא מבין בטיבה של צוואה.

  נראה שראוי שתתחילו לאסוף ראיות אמיתיות לטענות שהעלית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.