הסתלקות מירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ג'קי

  נשלח ע"יג'קי 00:06, 19 ביולי 2013

  חמישה אחים ירשו דירה , עדיין לא הוצא צו ירושה . הם רוצים שרק אח אחד יהיה היורש ולאחר מכירת הדירה הוא יחלק את הכספים לכל האחים. השאלה היא האם יכולה להיות בעיה כל שהיא , למשל מס מסוים בגלל שיש יורש יחיד , או מס לאח היורש כשימכור את דירתו הפרטית , או כל בעיה אחרת שלא חשבנו עליה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:55, 19 ביולי 2013

  השאלה פשוטה אך התשובה מורכבת שכן יש אפשרויות שונות לביצוע המבוקש. אמנם אין מס ירושה נכון להיום, אבל גם נושא המיסוי (מיסוי מקרקען עתידי) תלוי בתשובות לשאלות שונות. ראוי שתפנו ליעוץ הן לענין אופן ביצוע העסקה המדוברת והן לענין המסים.
  שבת שלום

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.