כדאיות הוצאת צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ע"ג

  נשלח ע"יע"ג 18:08, 24 ביולי 2013

  שלום רב, אבי ז"ל הוא במעמד של "חייב מוגבל באמצעים" (גם כיום). הוא זכה בתביעה בבית משפט והתשלום טרם נגבה. האם התשלום חייב לשמש לכיסוי חובותיו או שאני יכולה לזכות בו כירושה שפטורה מתשלום חובות? תודה מראש על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:58, 25 ביולי 2013

  ככלל היורש יורש הכל - זכויות וחובות. היורש יוכל לגבות את מה שזכה בו המנוח, אבל היורש יהיה חשוף לתביעה של הנושים של המנוח לקבל את המגיע להם. אם שווי הזכיה אינו מכסה את החובותשל מהנוח ואת ההוצאות הכרוכות בניהול ההליכים של הירושה ושל הגביה, ייתכן שכלל לא כדאי לרשת. יש לשים לב שגם נושה יכול לנקוט הליך שדל ירושת המנוח ו"לכפות" על היורשים לרשת. הפתרון ליורשים - להסתלק מהירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.