עצירת תשלום שכירות ליורשת "לכאורה" עד לברור עניין בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירן

  נשלח ע"ילירן 22:54, 26 ביולי 2013

  במהלך שנות חייו האחרונות, התגורר סבי אצל אחת מבנותיו. היתה לו דירה בת"א בבעלותו ובתמורה למגורים אצל הבת, היא קיבלה את כספי הביטוח הלאומי שלו ואת השכירות ששולמה ע"י דיירים שהושכרה להם דירתו. סבי נפטר לפני כ 4 חודשים והשאיר צוואה לכאורה בה הוא מוריש את דירתו לאחת הנכדות ולאמא שלה (אחת מבין 4 אחים). אנו חושדים כי הצוואה נעשתה שלא ביושר והגשנו התנגדות לקיומה (בתחילת יולי). כעת אנו ממתינים שהתיק יגיע לבית המשפט. אנו (הנכדים והאחים של הבת שירשה לכאורה) מעונינים לעצור את תשלום השכירות לבת במיידי ולחייב את העברת הכסף לנאמן כלשהו עד שיינתן פסק דין בעניין היות והדירה אינה שלה ושל ביתה בשלב זה. האם וכיצד ניתן לעשות זאת?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:57, 28 ביולי 2013

  בבית המשפט לעניני משפחה מפרידים כל ענין לתביעה נפרדת. על הטוענים לזכות בירושה להגיש תביעה לכספים אלה ובמסגרת התביעה לבקש סעד זמני של עיקול הכספים או הפקדתם אצל נאמן כלשהו. בימים אלה בית המשפט בפגרה כך שהענין עשוי להתעכב קצת. אבל את התביעה והבקשה יש להגיש כבר כעת אם כל כך חשוב לכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.