טיפול בילד במקרה של פטירה חלילה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 19:15, 29 ביולי 2013

  שלום, אני אם יחידנית לבני שיהיה בריא בן השנה כמעט,הייתי רוצה לערוך הסכם שבמקרה שחלילה יקרה לי משהו בת דודתי תטפל בילד ותגדל אותו כאשר כמובן כל רכושי הוא לילד והיא תוכל להשתמש בכספי על מנת לדאוג לו ולטפל בו עד שיהיה אחראי לבדו לעניינים הכספיים ויגדל. אני מניחה שנדרש הסכם כזה אצל עו"ד. אשמח להסברך וכיצד מבצעים דבר כזה ומה נדרש. תודה לי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:55, 29 ביולי 2013

  הסכם אינו מספיק. צריך גם צוואה עם הוראות מתאימות. ראשית יש לברר האם הדודנית מוכנה ליטול על עצמה נטל כזה ומהן דרישותיה ואז אפשר לחשוב על עריכת המסמכים המתאימים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.