ירושת אחיין כאשר בני הזוג נפטרו ללא צוי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 15:50, 6 באוגוסט 2013

  אני מצוי בסוגיה בעייתית: דודתי נפטרה כ- 30 שנה לאחר בעלה ומחזיקה בדירה ובכסף בחשבון הבנק. כשהבעל נפטר לפני כ- 30 שנה, לא הוצא צו ירושה ודודתי המשיכה להתגורר בדירה ולא היה שינוי משמעותי בחשבון הבנק. לזוג לא היו ילדים, הורים לא בחיים. מבחינת דודתי, אני היחידי שזכאי לירושה מהצד שלה (כבן אחיה היחיד- במעגל שני). מצד בעלה המנוח, הצד הקרוב ביותר אליו היא אחותו. שאלתי היא האם אחותו זכאית לחלק בירושה בעקבות פטירתו מלפני 30 שנה שלא יצא צו ירושה או שאני זכאי לכל העיזבון מפטירת דודתי? במידה והיא זכאית, מה החלק? (דירה, בנק..) תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:52, 25 באוגוסט 2013

  כשנפטר אדם ללא ילדים אך עם בן זוג, יש הוראות מיוחדות לענין בחוק הירושה. בעקרון אחות הדוד זכאית לחלק קטן מן הירושה, אבל אם בדוד והדוה היו נשואים שנים רבות לפני פטירתו, הרוב הלך לדודה כבת הזוג. ואתה היורש שלה לפי הודעתך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.