מוטבים בקרנות ופנסיה למיניהם - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • t

  נשלח ע"יt 15:02, 12 באוגוסט 2013

  שלום רב! רציתי בבקשה לדעת האם זה נכון שצוואה לא מבטלת מוטבים שנקבעו מראש בקופות וקרנות למיניהן? ואם זה נכון האם יכול להיות שיצליחו להוציא כסף עם צוואה בכל מקרה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:00, 25 באוגוסט 2013

  בעקרון קביעת מוטבים אצל החברה שמנהלת את קרן הפנסיה או ביטוח החיים גוברת על הוראת צוואה. לפיכך מוטב כזה יכול למשוך הכסף בעזרת תעודת פטירה של המנוח ותעודת זהות שלו מבלי שיצטרך להמתין להוצאת צו ירושה או צו קיום. ייתכן כמובן שאחר כך יתנהל קרב משפטי בין היורשים לפי צו ירושה או צוואה לבין המוטבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.