הכנסת תנאי בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 21:27, 25 באוגוסט 2013

  האם מותר להכניס תנאי בצוואה כזה :"אם בת הזוג תוותר על זכויותיה בנכס א' אזי תקבל את כל נכס ב' ואם לא תוותר, אזי כל הזכויות שלי בשני הנכסים יעברו לילדים"? האם צריך ומתר להכניס לוח זמנים לתנאי כזה (נניח, שתיתן תשובה תוך 60 מיום הגשת הבקשה) ומי אחראי למימושו? האם מותר לאחד הילדים רק לראות הצוואה (לא להיות שותף בהכנתה)? לפני שנחתמה? אחרי שנחתמה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:53, 25 באוגוסט 2013

  בעקרון התשובה לכל שאלותיך היא "כן".
  אין "אחראי" למימוש, אלא אם ימונה מנהל עזבון. יורש שיש תנאי לטובתו זכאי לדרוש את קיום התנאי.
  לגבי הצגת הצוואה - אתה יכול לעשות כרצונך. מומלץ שלא תשתף הילדים לפני שהצוואה תחתם על מנת שלא תעלה טענה שהילד היה שותף לעריכת הצוואה והוראת הצוואה לטובתו תתבטל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.