• ליאור

  נשלח ע"יליאור 12:53, 26 באוגוסט 2013

  שלום אבא שלי כתב לי צוואה שאני אקבל את הבית שלו לאחר מותו עכשיו הוא חולה מאד וסיעודי לכן רוצים להעביר אותו לבית אבות הוא מקבל קיצבה מיביטוח לאומי הרבה שנים האם בית האבות יכול לקחת לו את הבית בטענה שהקצבה לא מספיקה להם כמו ששמעתי על הרבה מיקרים ? למרות הצוואה ? ואז אני עלול להפסיד את הבית . יש לציין שהוא לא העביר לי את הבית בטאבו רק בצוואה מה אתה חושב שאני צריך לעשות ? כדי לא להפסיד את הבית?תודה על התשובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:14, 26 באוגוסט 2013

  בית האבות אינו "לוקח" את הבית. בית האבות הוא עסק שרוצה להרוויח. מגורים בבית אבות הם עסק יקר. כמו עסקים רבים עשוי גם עסק זה לדרוש בטחון להתחיבויות הכספיות, אם הוא יודע שכל הכנסות אביך הן מהביטוח הלאומי בלבד ולא תספקנה למימון המגורים והשרותים האחרים. יש לזכור שרכושו של אביך מיועד קודם כל לממן את זקנתו!!!
  לפיכך ייתכן מצב בו אביך (כאנשים מבוגרים רבים אחרים) ירצה או ייאלץ למכור את הבית או לשעבד אותו כדי להבטיח את זקנתו בבית האבות. אם ברצונך להבטיח את הירושה, עליך לוודא שהחובות כלפי בית-האבות משולמים כולם.
  כל האמור למעלה מתאים לכל מצב בו אדם מבוגר נזקק בשנותיו האחרונות לשרותים רבים, רפואיים או סעודיים, ואין לו מזומן מספיק למימונם. במקרים רבים נאלצים המבוגרים לממש רכוש (דירות, חנויות, חסכונות) כדי לממן לעצמם את חייהם בשנותיהם האחרונות ברמת חיים סבירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.