האם תקנון קרן מקפת ופיצויים גובר על צוואה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 19:34, 26 באוגוסט 2013

  שלום אבי נפטר לפני כשנה. כחצי שנה לפני מותו הוא התחתן בשנית (הורי גרושים) עם אישה שחי איתה במשך שנה. אבי ואשתו החדשה חתמו על הסכם ממון המורה על הפרדה רכושית מלאה וכן אבי רשם צוואה אשר מורישה את כל רכושו לילדיו בלבד וקובעת במפורש שאשתו החדשה לא תקבל דבר. כעת לאחר שנפטר האישה דורשת את חלקה בקרן מקפת ובפיצויים שנצברו לטובתו כאשר היה בחיים, בניגוד להסכם שהיא חתמה עליו ובניגוד לרצון אבי בעודו בחיים. חברות הביטוח אמרו לנו שלמרות הסכם הממון והצוואה, הנישואים שלהם גוברים על כך והכסף מגיע לה. האם יש לנו קייס בבית משפט עקב רצון המת להוריש את כל רכושו לילדיו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:47, 27 באוגוסט 2013

  יש חשיבות לתקנון של הקרן המנהלת את הכספים. בתקנון זה אמורות להיות הוראות בקשר לכספים לאחר מותו של העמית. יש חשיבות ללשון הצוואה. יש גישה משפטית לפיה אם לשון הצוואה ברורה לחלוטין, היא גוברת על האמור בתקנון (במקרה שההוראות מנוגדות זו לזו). מומלץ לקבל תשובה בכתב מאותה קרן וכן העתק של התקנון החל על כספים אלה ואחר כך לבוא ליעוץ אישי.

  תגובה
 • 14:08, 2 בספטמבר 2013

  שלום דודי , אבי נפטר לפני חצי שנה ואנו חווים את אותו מקרה ואף למעשה אשתו השנייה של אבא התחילה לקבל את כספי מקפת . האם התקדמת בנושא ? אשמח להעזר בעצותייך .
  0523919098 אושרת

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.