מתנה ללא תמורה בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל צברי

  נשלח ע"ירחל צברי 11:10, 27 באוגוסט 2013

  שלום! אבא שלי מוזכר בצוואה של סבתא שלי בה היא מורישה לו חלקת אדמה (הסבתא בחיים). לאבא שלי אין עניין בזה והוא רוצה להעביר אותה אליי ללא תמורה. מה אני צריך לעשות בכדי שהמגרש אכן יהיה בבעלותי? מהו התהליך שאני צריך לעשות ולמי לפנות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:32, 27 באוגוסט 2013

  אינך יכולה לעשות דבר וגם לא אביך. סבתא יכולה לשנות הצוואה ולהוריש לך את הנכס הנזכר, או לתת לך אותו במתנה כעת. אחרי שתקויים הצוואה יוכל אבא לקבל הנכס בירושה ואז להעביר לך את הנכס המתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.