• צו קיום צוואה

  נשלח ע"י צו קיום צוואה 21:22, 28 באוגוסט 2013

  אחד האחים הגיש בקשה לצו ירושה במסגרת ההגשה קיבלתי הודעה ליורש עלפי דין מיכיוון שיש בידי צוואה שלפייה אני היורש הגשתי צו לקיום צוואה+התנגדות לבקשה שהאח הגיש(בקשה לצו ירושה) ככה מילאתי את סעיף 12 ---------------------------- לפי סעיף 12 (12) בתהאם לתקנה 14(ב)(4) לתקנות הירושה, התשנ"ח - 1988, נשלחו לזוכים על פי הצוואה הודעות בדואר רשום על זכאותם, בתאריכים ........(ריק)...... לזוכים .....(ריק)......... לא נשלחו הודעות כאמור, מפאת יורש יחיד אם לפי הצוואה אני היורש האם היתי צריך לשלוח גם הודעה לאחים על הבקשה שלי נאמר לי שאין צורך שביגלל שזו בקשה שנייה באותו התיק שנפתח (האם זה נכון או הטעו אותי)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:18, 29 באוגוסט 2013

  לפי החוק יש לשלוח הודעה ליורשים ששמותיהם נקובים בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.