2 שאלות: צוואה בפני רשות, ומילוי טופס של משרדי הרשם - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 01:22, 1 בספטמבר 2013

  עו"ד יוסי חכם שלום רב, הייתי סטודנט שלך בקורס דיני מסחר ב'. מבקש אם תוכל לענות לי על 2 שאלות קצרצרות. 1. בצוואה בפני רשות: שאלה טכנית- האם צריך לקבוע תור כדי לומר אותה בפני הרשות או שמא מספיק פשוט להגיע ולהמתין בתור? 2. בצו קיום צוואה או צו ירושה - אם אדם רוצה למלא את הטופס בעצמו, ומגיע לחלק של התצהיר, מה יעשה בתצהיר? הרי צריך שהתצהיר בסוף יהיה חתום ע"י עו"ד. האם יש אפשרות להגיע למשרד רשם הירושה ושם יש מישהו שגם בהסמכתו עו"ד, כך שיזהה את האדם המבקש ויחתום על התצהיר כעו"ד?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  11:31, 1 בספטמבר 2013

  1. אם ברצונך לעשות צוואה בפני רשות בבית משפט, יש לבדוק את הסדרים באותו בית משפט מסויים אליו אתה מבקש להגיע כולל ענין תשלום האגרה.
  2. לגבי נהלי עבודה במשרד הרשם לענייני ירושה - ברר אצלם. בנוסף יש שרות אימות חתימות על טפסים בבתי המשפט השונים.
  3. לתשומת לבך - אינני עו"ד יוסי חכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.