מכירת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 10:46, 9 בספטמבר 2013

  אבי נפטר לפני מספר שנים ולא הותיר צוואה . אימי שתחיה ממשיכה לגור באותה הדירה מזה כשלושים שנה .אימי סיעודית ומוגבלת ניידות כבר כמה חודשים.כרגע יש מצבים שיש לאימי "ניתוקים" במוח וכן מצב של בלבול(לא תמיד מזהה את ביתה אנשים שקרובים אליה)הנושא הנ"ל בתהליך של בירור\אבחון עם הרופאים. אימי עדכנה אותי לפני מספר שנים שערכה צוואה ומורישה לי את הדירה. שתי אחיותי יודעות על קיום הצוואה וזה כמובן לא מצא חן בעינהן.וכרגע מנסות לשכנע את אימי לעבור לגור לידן.ולמכור את הדירה.יש לציין שהדירה מניבה סכום כסף המאפשר לאימי לחיות בכבוד כבר שנים. 1 איך אני מבטיח את טובת אימי וקיום הצוואה אחרי 120 2 במצב של 3 אחים אפוטרופסות הוא מצב בעייתי שכן לשתי אחיותי אינטרסים משותפים(מכירת דירה ומימוש הכספים) לצערי לא בטוח שטובת אימנו עומדת לנגד עינהן

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:36, 9 בספטמבר 2013

  לא ברור משאלתך האם כבר מונו אפוטרופסים לאמך. אם מונו - ספק אם היא יכולה לעשות צוואה אחרת. אם לא מונו - פעל למינוי אפוטרופוס לאמא.
  אתה מזהה את טובתך עם טובת אמך. אין זה ודאי ששימור הדירה הוא גם לטובת אמך.
  ייתכן שבמסגרת אפוטרופסות יימצא שנכון למכור את הדירה ולהעביר את האמא למקום אחר (דירה אחרת או בית אבות).. אם יש מחלוקת בין אפוטרופסים או בין קרובי המשפחה, יש לפנות לבית המשפט לענייני משפחה שיכריע במחלוקת - האם עדיף להשאיר האם במצבה הקבוע או שטובתה מחייבת את העברתה וכן - האם העברתה מחייבת את מכירת דירתה.
  חובתו של אפוטרופוס לפעול לטובת החסוי ואם יש סתירה בין טובת החסוי לטובתו האישית, עליו להעדיף את טובת החסוי. גם אם תמכר הדירה, כל הכספים צריכים להשמר לטובת החסויה ולטובתה בלבד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.