לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שמעון

מכירת דירה

אבי נפטר לפני מספר שנים ולא הותיר צוואה . אימי שתחיה ממשיכה לגור באותה הדירה מזה כשלושים שנה .אימי סיעודית ומוגבלת ניידות כבר כמה חודשים.כרגע יש מצבים שיש לאימי "ניתוקים" במוח וכן מצב של בלבול(לא תמיד מזהה את ביתה אנשים שקרובים אליה)הנושא הנ"ל בתהליך של בירור\אבחון עם הרופאים. אימי עדכנה אותי לפני מספר שנים שערכה צוואה ומורישה לי את הדירה. שתי אחיותי יודעות על קיום הצוואה וזה כמובן לא מצא חן בעינהן.וכרגע מנסות לשכנע את אימי לעבור לגור לידן.ולמכור את הדירה.יש לציין שהדירה מניבה סכום כסף המאפשר לאימי לחיות בכבוד כבר שנים. 1 איך אני מבטיח את טובת אימי וקיום הצוואה אחרי 120 2 במצב של 3 אחים אפוטרופסות הוא מצב בעייתי שכן לשתי אחיותי אינטרסים משותפים(מכירת דירה ומימוש הכספים) לצערי לא בטוח שטובת אימנו עומדת לנגד עינהן

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

לא ברור משאלתך האם כבר מונו אפוטרופסים לאמך. אם מונו - ספק אם היא יכולה לעשות צוואה אחרת. אם לא מונו - פעל למינוי אפוטרופוס לאמא. אתה מזהה את טובתך עם טובת אמך. אין זה ודאי ששימור הדירה הוא גם לטובת אמך. ייתכן שבמסגרת אפוטרופסות יימצא שנכון למכור את הדירה ולהעביר את האמא למקום אחר (דירה אחרת או בית אבות).. אם יש מחלוקת בין אפוטרופסים או בין קרובי המשפחה, יש לפנות לבית המשפט לענייני משפחה שיכריע במחלוקת - האם עדיף להשאיר האם במצבה הקבוע או שטובתה מחייבת את העברתה וכן - האם העברתה מחייבת את מכירת דירתה. חובתו של אפוטרופוס לפעול לטובת החסוי ואם יש סתירה בין טובת החסוי לטובתו האישית, עליו להעדיף את טובת החסוי. גם אם תמכר הדירה, כל הכספים צריכים להשמר לטובת החסויה ולטובתה בלבד.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות