שאלה על ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 11:34, 10 בספטמבר 2013

  שם תוכן הודעה: שלום, להורי יש בית גדול עם יחידות מניבות, אנחנו 4 אחים, שתי האחים הגדולים השקיעו כסף בבית של הורי בבניית היחידות המניבות, במידה והורי ילכו לעולמם ואין צוואה או שיש צוואה שאומרת שהבית מתחלק בין כול האחים שווה בשווה, האם לאחים שהשקיעו כסף בבית יכולים לדרוש את הכסף שהם השקיעו בו (יש להם קבלות כל סכומי כסף שהושקעו בבית). או שהבית מתחלק שווה בין כולם ולאף אחד לא מגיע יותר רק בגלל שהשקיע כסף בבית. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:02, 10 בספטמבר 2013

  מתן הכספים איננו משפיע על הזכות לרשת.
  השאלה היא האם האחים זכאים לקבל חזרה את כספם אינה מתחום הירושה אלא מתחום החוזים (האם היתה עסקת הלוואה או מתנה)
  מה שניתן במתנה - בעקרון אין מקבלים בחזרה.
  מה שניתן בהלוואה - זכאי המלווה לדרוש הכסף מן הלווה לפי תנאי ההלוואה וכן יש לבחון האם יש ההתיישנות, או מחילה, או השבה. תשובה מדוייקת מחייבת בחינה של כל העובדות ושל כל המסמכים שיש (או אין) בין האחים לבין ההורים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.