המשך שינוי תצהיר מ7.9 ותודה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לילית המשך מ7.9

  נשלח ע"ילילית המשך מ7.9 07:21, 14 בספטמבר 2013

  שאלה נוספת, האם יש לי אפשרות לגשת לגישור(שכבר קיים ואחיי הולכים לגישור וזה בתהליך) לפני ששיניתי תצהירי שאני מעוניינת לממש את זכויותיי בדירה למרות שבעבר נתתי תצהיר שבו אני מוותרת על חלקי בירושה לטובת אחי ושהדירה שייכת לו או רק אחרי שינוי התצהיר זה אפשרי?.. שוב המון תודה על העזרה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:24, 15 בספטמבר 2013

  עקרון היסוד של גישור הוא ההסכמה. כל מה שמוסכם ניתן לעשות במסגרת גישור. אם הצדדים יקבלו אותך כצד נוסף לגישור - אין בכך בעיה. אם יסרבו לקבלך כצד נוסף בגישור המשפחתי, תצטרכי להגיש תביעה נפרדת, או להגיש הודעה מתאימה לבית המשפט עם תצהיר חדש (כפי שכבר כתבתי למטה) על מנת שבית המשפט יכיר בך כצד נפרד בעל ענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.