• יפית

  נשלח ע"ייפית 07:58, 15 בספטמבר 2013

  שלום רב היה לי בן זוג במשך 13 שנים. גרנו בדירות נפרדות, אך הלכנו ביחד לסרטים, הצגות, טיולים, חגגנו חגים ביחד. בן זוגי נפטר ובצוואתו לא הזכיר אותי. הוריש הכל לשני ילדיו. השאלה שלי האם אני יכולה לקבל את הפנסיה שהוא קבל ? אם כן מה עלי לעשות ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:22, 15 בספטמבר 2013

  שאלה ראשונה היא מה כתוב בתקנון של קרן הפנסיה שלו כתנאים ודרישות להכרה ב "בת-זוג" הזכאית לקבל משהו מן הכספים. אם אינך עומדת בדרישות שבתקנון, ממילא לא תהיי זכאית לדבר. שאלה שניה היא - האם תצליחי להוכיח את התקימות התנאים ביחסים שבינך לבינו נכון לשעת הפטירה שלו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.