ירושה של אדם שחי בחו"ל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • זהבה

  נשלח ע"יזהבה 07:34, 16 בספטמבר 2013

  שם תוכן הודעה: שלום לעו"ד רונן. אבי היה אזרח גרמניה חי שם רוב שנותיו ונפטר לפני כשנה. לא השאיר רכוש ולא צוואה .בחשבונו בבנק בפרנקפורט נותרו כ 4000 אירו .מה עלי לעשות כדי לקבל את הכסף? בתודה - זהבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:58, 16 בספטמבר 2013

  נראה שעל ירושתו חל הדין הגרמני. מומלץ שתתיעצי עם עו"ד בעל ידע בדין גרמני הן לגבי הזכויות הן לגבי ההליך ובעיקר לגבי מסי ירושה או עזבון (אם יש כאלה בגרמניה). יש לברר את המצב לפי מקום מגוריו שכן בגרמניה יש מספר מדינות אזוריות וייתכן שיש הבדלים בדיני הירושה שנוהגים בהן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.