• ליאת

  נשלח ע"יליאת 09:17, 19 בספטמבר 2013

  אחי נשוי +1,אישתו גרושה +2, אבי רוצה לתת לו סכום לרכישת דירה איך ניתן להבטיח שבמקרה של גירושין לאשתו לא יהיה חלק בדירה? אם אחי לוקח משכנתא ומשלם מחשבון אישי שלו האם זה מנטרל אותה מהדירה? מה צריך לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:56, 22 בספטמבר 2013

  א. סילוק חוב משכנתה מחשבון אישי פרטי בפני עצמו איננו מבטיח, שבית משפט יכיר בכך כיוצר זכויות בלעדיות בדירה.
  ב. הדרך הנכונה לטפל בענין היא עריכת הסכם ממון בין אחיך לבין אשתו ואישור של ההסכם בבית משפט לענייני משפחה לפני שניתנת המתנה. אם האשה מסרבת לעשיית הסכם ממון כאמור, יש לחשוב על פתרון המצב בדרך אחרת, אולם זה מחייב ברורים נוספים ויעוץ באופן שהפורום אינו מתאים לו. אפשר לתאם פגישה לשם כך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.