יורש אחרי יורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 13:45, 27 בספטמבר 2013

  הורי רשמו צוואה שלאחר מות אחד מהם הדירה תעבור להורה החי . לאחר מות שני ההורים הדירה תחולק שווה בין הילדים . האם לאחר מות אחד ההורים רשאי ההורה החי לשנות את הצוואה ולהוריש הכול לילד אחד ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:22, 29 בספטמבר 2013

  הצוואה המתוארת היא כנראה צוואה הדדית. בעקרון רשאי ההורה הנותר בחיים לעשות צוואה חדשה. התוצאה המשפטית של עשיית צוואה חדשה תלויה במועד המדוייק בו נעשתה הצוואה ההדדית, במועד המדוייק של עשיית הצוואה החדשה וכן בניסוח המדוייק של הצוואה ההדדית. לפיכך צריך לפנות לייעוץ מתאים עם שתי הצוואות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.