עירעור על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סמדר

  נשלח ע"יסמדר 15:44, 27 בספטמבר 2013

  סבי וסבתי ערכו צוואה הדדית בשנת 95, לאחר מותה של סבתי כמה שנים אחר. כך שינה סבי את הצוואה על כך נודע לחלקנו רק לאחר מותו. אנו שלושה אנשים שנפגעים מהשינוי. ברצוני לדעת במידה ושניים מאיתנו מערערים על הצואה וזוכים להחזיר את הצוואה ההדדית לתוקף. מה קורה עם חלקו של האדם השלישי ? האם זכאי לקבלו לפי הצוואה ההדדית ? האם יכול לזכות במשפט ללא השתתפותו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:28, 29 בספטמבר 2013

  לגבי האפשרות לשנות ותוצאתה, ראי את תשובתי לשאלה הקודמת ששאל "אילן".
  לגבי תוצאות הדיון המשפטי: היורשים לפי צוואה יורשים לפי הכתוב בה. אם בית משפט מקיים צוואה אחת ודוחה צוואה אחרת, יירשו היורשים לפי הצוואה שקוימה. אם יש צוואות שסותרות זו את זו אין מצב בו צוואה אחת מקויימת כלפי חלק מהיורשים וצוואה אחרת מקויימת במקביל כלפי חלק אחר של היורשים. במצב בו צוואות אינן יכולות להתקיים זו בצד זו, האחת בטלה והאחרת מקויימת. היורשים יהיו לפי ההצוואה המקויימת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.