שכר טרחה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 14:16, 30 בספטמבר 2013

  אם אני שוכרת את שירותיו של עו"ד בעניין צוואה, ואנו גרים בבית משותף אשר טרם קיימת עליו פרסלציה האם במקרה כזה הוצאות עו"ד אשר אני שוכרת לפתרון הבעיה חלה על 2 הצדדים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:23, 30 בספטמבר 2013

  שכר טרחתו של עו"ד צריך לשלם מי ששכר את שרותיו. אם כתוצאה מפעולות עו"ד נוצרת טובת הנאה משמעותית לאנשים נוספים, יתכן שמי ששכר את שרותי עורך הדין יוכל לדרוש מהנהנים האחרים מפעולת עורך הדין להשתתף בהוצאה. בכל מקרה אין לעו"ד זכות כלפי הנהנים האחרים ואין הלקוח יכול לדרוש מעורך הדין לתבוע שכרו מן ה"שותפים" האחרים לענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.