חוב למגן דוד אדום - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ורד

  נשלח ע"יורד 16:36, 30 בספטמבר 2013

  אבי ניפטר כשהייתי קטינה (לפני כעשר שנים), ולפני כחודש קיבלתי מכתב מעו"ד שאומר שעלי לשלם חוב כלשהו למגן דוד אדום שכנראה לא שולם בזמנו. אני לא הייתי מודעת כלל לחוב שרשום על שם אב והוא גדל וטפל וצבר ריבית. מה החוק אומר לגבי זה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:11, 30 בספטמבר 2013

  אני מניח שמדובר בחוב של האב שעבר בירושה. דעי כי לפי החוק גם חוב עובר בירושה. יורש אינו יכול להחליט על דעת עצמו, שהוא יורש רק זכויות. אבל -
  ראשית יש לברר מהי סיבת החוב, האם הוא שלך או של אביך. . אם החוב הוא של האב עבור טיפול או שרות שניתן לו לפני למעלה מ-10 שנים ייתכן ותעמוד לך טענת התיישנות או טענת שיהוי כלפי מד"א. אם הטיפול כלפייך - צריך לברר עוד עובדות ולפנות ליעוץ לשם כך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.