• 2 באוקטובר 2013

מימוש ירושה

אימי המנוחה היא אחת מ-4 יורשים של דירת הוריה ,אותה רוצים למכור היורשים.
    כשאימי נפטרה לפני 3 שנים ,מוניתי למנהל עיזבונה כדי לממש את ירושתה, כיוון שלא היה ניתן לאתר את אחי שחי מעל כעשור בארה"ב וניתק קשר ,ולא ניתן היה לאתרו.
    כמנהל עיזבון הוצאתי נסח טאבו של הדירה ,ובאגף מקרקעין נרשמה הערת אזהרה .
    בשיחה עם מפקח מנהלי עיזבון באפוטרופוס הכללי, הוא אמר שכיוון שרשמתי הערת אזהרה, אני לא יכול למכור את חלקו של אחי, והמליץ לי על תהליך, הכרזה על אחי כנעדר.
    שאלתי היא מהי הדרך הקצרה ביותר כדי למכור את הדירה ? האם להקשיב למפקח או אולי לפנות לבי"מש?

2 באוקטובר 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 2 באוקטובר 2013

מימוש ירושה עם נעדר

פעל למימוש הירושה כעת. לגבי חלקו של הנעדר - בית המשפט לענייני משפחה ייתן הוראות מה לעשות בכספיו של הנעדר.

2 באוקטובר 2013
    • 2 באוקטובר 2013

מימוש ירושה עם נעדר

מהמפקח למנהלי עזבון באפוטרופוס הכללי הבנתי שהערת האזהרה לא מאפשרת לנו למכור את הדירה, האם הוא
      טועה?

2 באוקטובר 2013
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 4 באוקטובר 2013

הערה

איני מבין לאיזו "הערת אזהרה" אתה מתייחס. אם כוונתך להערה בדבר מינוי מנהל עזבון - אין בה כדי להפריע למכירה. הערה זאת מאפשרת לך למכור הנכס בשם ובמקום כל היורשים והיא תמחק ממילא כשבית המשפט יאשר את עסקת המכר. אחד מתפקידיו של מנהל עזבון קבוע הוא לבצע את חלקות העזבון. אם העזבון כולל נכס שאינו ניתן לחלוקה, אפשר למכור אותו ולחלק את התמורה בין היורשים. כספים שמגיעים לנעדר אמורים להשמר בידי מנהל העזבון עבור הנעדר או אצל האפורטופוס הכללי. אם מדובר בהערה אחרת - יש לציין מהו תוכנה.

4 באוקטובר 2013
        • 5 באוקטובר 2013

הערה

תודה על הסבלנות!!
          התכוונתי ל"הערת אזהרה", שאני הגשתי לרישום במרשם המקרקעין המונע למכור את הדירה
          ללא אישור וחתימה של כל היורשים.

5 באוקטובר 2013
          • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 6 באוקטובר 2013

הערת-אזהרה

אכן, הערת אזהרה כזאת תיצור עיכוב. בכל מקרה כמנהל עזבון אפשר לבקש מבית המשפט לתת הוראות מתאימות בקשר להערה זאת על מנת שניתן יהיה לבצע מכירה לטובת היורשים.

6 באוקטובר 2013
            • 8 באוקטובר 2013

שאלה אחרונה אם אפשר?

כפי שציינתי קודם, המפקח הציע לי להיכנס להליך של הכרזה על אחי כנעדר.
              כיוון שיש מחלוקת ביני לבין אחי בנושא ,אשמח אם תוכל לומר לי
              מניסיונך,
              1. כמה זמן אמור לקחת הליך שכזה
              2.במה כרוך מינוי של האפוטרופוס למנהל כספיו של אחי (הנעדר)
              וכמה הוא אמור לגבות כטרחה מחשבונו של אחי מידי שנה?

8 באוקטובר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?