מימוש ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 11:13, 2 באוקטובר 2013

אימי המנוחה היא אחת מ-4 יורשים של דירת הוריה ,אותה רוצים למכור היורשים. כשאימי נפטרה לפני 3 שנים ,מוניתי למנהל עיזבונה כדי לממש את ירושתה, כיוון שלא היה ניתן לאתר את אחי שחי מעל כעשור בארה"ב וניתק קשר ,ולא ניתן היה לאתרו. כמנהל עיזבון הוצאתי נסח טאבו של הדירה ,ובאגף מקרקעין נרשמה הערת אזהרה . בשיחה עם מפקח מנהלי עיזבון באפוטרופוס הכללי, הוא אמר שכיוון שרשמתי הערת אזהרה, אני לא יכול למכור את חלקו של אחי, והמליץ לי על תהליך, הכרזה על אחי כנעדר. שאלתי היא מהי הדרך הקצרה ביותר כדי למכור את הדירה ? האם להקשיב למפקח או אולי לפנות לבי"מש?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

14:16, 2 באוקטובר 2013

פעל למימוש הירושה כעת. לגבי חלקו של הנעדר - בית המשפט לענייני משפחה ייתן הוראות מה לעשות בכספיו של הנעדר.

תגובה
  • 18:49, 2 באוקטובר 2013

מהמפקח למנהלי עזבון באפוטרופוס הכללי הבנתי שהערת האזהרה לא מאפשרת לנו למכור את הדירה, האם הוא
    טועה?

תגובה

16:06, 4 באוקטובר 2013

איני מבין לאיזו "הערת אזהרה" אתה מתייחס. אם כוונתך להערה בדבר מינוי מנהל עזבון - אין בה כדי להפריע למכירה. הערה זאת מאפשרת לך למכור הנכס בשם ובמקום כל היורשים והיא תמחק ממילא כשבית המשפט יאשר את עסקת המכר. אחד מתפקידיו של מנהל עזבון קבוע הוא לבצע את חלקות העזבון. אם העזבון כולל נכס שאינו ניתן לחלוקה, אפשר למכור אותו ולחלק את התמורה בין היורשים. כספים שמגיעים לנעדר אמורים להשמר בידי מנהל העזבון עבור הנעדר או אצל האפורטופוס הכללי. אם מדובר בהערה אחרת - יש לציין מהו תוכנה.

תגובה
  • 19:40, 5 באוקטובר 2013

תודה על הסבלנות!!
    התכוונתי ל"הערת אזהרה", שאני הגשתי לרישום במרשם המקרקעין המונע למכור את הדירה
    ללא אישור וחתימה של כל היורשים.

תגובה

12:05, 6 באוקטובר 2013

אכן, הערת אזהרה כזאת תיצור עיכוב. בכל מקרה כמנהל עזבון אפשר לבקש מבית המשפט לתת הוראות מתאימות בקשר להערה זאת על מנת שניתן יהיה לבצע מכירה לטובת היורשים.

תגובה
  • 22:41, 8 באוקטובר 2013

כפי שציינתי קודם, המפקח הציע לי להיכנס להליך של הכרזה על אחי כנעדר.
    כיוון שיש מחלוקת ביני לבין אחי בנושא ,אשמח אם תוכל לומר לי
    מניסיונך,
    1. כמה זמן אמור לקחת הליך שכזה
    2.במה כרוך מינוי של האפוטרופוס למנהל כספיו של אחי (הנעדר)
    וכמה הוא אמור לגבות כטרחה מחשבונו של אחי מידי שנה?

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.