מנהל עיזבון זמני - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מתלבט

  נשלח ע"ימתלבט 13:29, 9 באוקטובר 2013

  ברצוני לשאול האם בית המשפט יכול למנות מנהל עיזבון זמני ללא הסכמת היורשים כדי שיעשה פעולות מוגבלות כמו רישום בטאבו של נכס ושלא ישכיר את הנכס. רשום בחוק אדם ניטראלי האם הכוונה לעורך דין ,והאם צריך לשלם לו 3% מהנכס משווי הנכס כמו למנהל עיזבון רגיל? הערה :נא לא להתייחס למספר טל שנרשם זה רק לצורך משלוח האי מייל .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:38, 10 באוקטובר 2013

  תפקידו של מנהל עזבון שמני הוא לשמר נכסים. אין חובה שמנהל העזבון יהיה עו"ד ובימ"ש יכול למנותו גם ללא הסכמת היורשים.. שכרו נקבע על ידי בית המשפט ותלוי בין השאר בפעולות שעשה. ליורשים יש מעמד וזכות לטעון לגבי שכרו של מנהל העזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.