פסיכיאטר או נוירולוג? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 22:21, 9 באוקטובר 2013

  ערב טוב, אני נמצאת בעיצומו של הליך משפטי המתנגד לצוואת אמי, המבקש לבטלה בשל אי-כשירות רפואית והשפעה בלתי הוגנת, להם היתה נתונה בזמן כתיבתה צוואתה. לצערי הרב, עורכת-הדין המפורסמת והיקרה בה בחרתי, מפנה אליי את כל השאלות וההחלטות המשפטיות, וכעת משניתן לנו אישור בית המשפט לחוות-דעת רפואית על-סמך מסמכיה הרפואיים של אמי המנוחה, היא טוענת שמתפקידי לומר לה אם לפנות לנוירולוג/פסיכיאטר, שישמש כאוטוריטה הרפואית שתקבע את מצב כשירותה הרפואי של אמי, נכון לכתיבת הצוואה. איני עורכת-דין/רופאה/דומה, ואודה לכם מאוד אם תוכלו לעדכן אותי לאיזה תחום רפואי נהוג לפנות: פסיכיאטריה/נוירולוגיה, אם רוצים לקבוע שאשה שעברה שבצי מוח מרובים, לא היתה כשירה לכתיבת צוואה. אנא עזרו לי לעזור לעורכת-הדין שלי לעזור לי... תודה רבה, דנה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:47, 10 באוקטובר 2013

  כיוון שהטענה היא נגד כשירותה השפטית של אמך בהסתמך על מצב רפואי המפורט במסמכים שלא ראינו, אי אפשר לתת לך תשובה חד משמעית. צריך לבחור את הרופא שעוסק באותו תחום בו ניתנה חוות הדעת.
  וזכרי - לא כל מפורסם ויקר הוא בהכרח גם הטוב או המתאים.

  תגובה
 • 19:51, 10 באוקטובר 2013

  תודה.
  לצערי לא צריכה לזכור שמפורסם ויקר הוא לא בהכרח טוב/מתאים, הנחתי שחוסר-שביעות הרצון שלי עולה מן הטקסט...

  דנה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.