ירושת דירה - החלפת בין אחים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 12:17, 13 באוקטובר 2013

  להורי 2 דירות, והם רוצים לתת לנו (2 הבנות). ביני לבין אחותי יש הסכמה שאני אקח את אחד הדירה שאמי מורישה לה (כי זה קרוב למקום מגוריי) ואחותי תיקח דירה אחרת שלי שרשומה על שמי (בעיר של אחותי). שווי ערך. השאלה מבחינת מיסוי: אמי מתכוונת לרשום צוואה (לאמי לא אכפת לרשום בצוואה כל מה שאנחנו רוצים מבחינת הקומבינה ביננו האחיות) . מה רצוי לעשות/לרשום בצוואה כדי שלא נצטרך לשלם מיסים מיותרים (שהרי שאין העברה ללא תמורה בין אחים).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:53, 13 באוקטובר 2013

  שאלתך מורכבת. הפורום אינו מקום מתאים לה, משום שהתשובה אינה רק בתחום דיני ירושה, אלא גם נוגעת למיסוי מקרקעין ולזכויות במקרקעין. אוכל לעזור, אם תפני עם כל העובדות והמסמכים שבידייך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.