צוואה בקשר לקרקע - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינה

  נשלח ע"ירינה 20:13, 13 באוקטובר 2013

  שלום. אבי בעל משק שנישב לאדמת מנהל. אמי נפטרה צעירה והוא נישא שנית ונולד לו ולאשתו בן.הוא ואשתו חיים בבית שהיה שלו ושל אמי. הבן שלהם נשוי ואב וחי בבית טרומי לידם. כעת ביקש בנם להחליף בבתים ואבי הסכים. אבי הבטיח שעשה צוואה שבמותו ומות אשתו יצטרך אחינו החורג לפצות אותנו ואם לא,ימכר המשק ונתחלק במה שישאר. אך אינו ראה לי צוואה זאת. רציתי לדעת מה קורה אם אין שום צוואה?האם הבן הזה יירש הכל? איך להבטיח את זכותי וזכות אחי השני מאותה אם. יש לציין שהביית בו חי אבא היום ניבנה על ידו ועל ידי אמא שלי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:20, 14 באוקטובר 2013

  התשובה לך תלויה במצב הזכויות. את זה ניתן יהיה ללמוד מן המסמכים הנוגעים למשק, לאגודה השיתופית ולמנהל מקרקעי ישראל. לפיכך תצטרכי לפנות ליעוץ עם המסמכים המתאימים.
  בעקרוןלגבי נכס שהוא משק במושב, ושהזכויות בו ניתנות להורשה, יש סעיף מיוחד בחוק הירושה הקובע כי "הבן הממשיך" יירש את הזכויות בפועל וישלם לשאר היורשים את חלקיהם בירושה בהתאם לחוק. כאן יש שאלה האם אביך מינה את אחיך החורג כבן ממשיך או לא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.